Alg-a.org apoia a NASA.
venres, 3 de abril do 2009, por Isaac Cordal.

Un dos lugares míticos, alternativos e de cultivo da cultura galega como é a Sala NASA, siglas da Nave de servicios artísticos en Compostela está a sufrir o asedio político e mediático contra a súa actividade. Tantos e tantos eventos nos que moitos de nós formamos parte o convirten nun espazo o que estamos moi unidos e o consideramos un pilar importante da creación galega independente. Amosamos o noso máis sincero apoio a tódol@s tripulantes e a "cúpula" da NASA nesta nova travesía pola continuidade das súas actividades.

O NOSO TITULAR SERÍA ESTE:
COMO RESPOSTA AOS ATAQUES SUFRIDOS NOS ÚLTIMOS MESES A SALA NASA CONVOCA UN ACTO RIDICULISTA EN DEFENSA DA LIBERDADE DE EXPRESIÓN COINCIDINDO CO DIA MUNDIAL DO TEATRO O VENRES 27 DE MARZO ÁS 18,30H. NA PRAZA DO OBRADOIRO

O TITULAR DOS QUE NOS ATACAN SERÍA ESTE:
COMO UN ATAQUE AOS CIDADÁNS DE SANTIAGO, UNHA SALA QUE HOMENAXEA A TERRORISTAS CONVOCA AOS SIMPATIZANTES DO MOVIMENTO DE LIBERACIÓN NACIONAL A UN ACTO ILEGAL DE KALE BORROKA COINCIDINDO CO 8º ANIVERSARIO DA MATANZA DE NETANYA

CAL SERÍA O TEU?

Se o teu é máis parecido ao noso, e coñeces ou frecuentas as actividades da sala NASA, gustaríanos convidarte a que veñas sacarte dúas fotos de familia con nós na Praza do Obradoiro o Venres 27 de Marzo ás 18,30h.

Na primeira foto todos e todas as que veñamos apareceremos tal e como nos retratan no segundo titular, é dicir, como terroristas, coa cara cuberta (trae algo para tapar a cara, un pano, unha bufanda, un pasamontañas...).


Na segunda foto apareceremos tal e como somos en realidade, coa cara descuberta, o noso nome e a nosa ocupación profesional.

Estas dúas fotos colectivas serán enviadas ás persoas que nos acusaron de apoloxía do terrorismo e de planificar e executar actos de violencia urbana, entre outras cousas, para que saiban quen somos e para que vexan que non temos nada que ocultar

Porque ao mellor non sabes que durante os últimos meses a Sala NASA foi obxecto de duros ataques por parte do Partido Popular e de asociacións vencelladas a el, tratando de criminalizar a súa actividade cultural, solicitando a retirada de todas as axudas públicas e mesmo pedindo o peche da sala.

Estes ataques ademais viñeron carregados de insultos persoais que atentan contra a honra das persoas que dirixen a sala, pero tamén da descalificación absoluta das persoas que asisten ás actividades programadas. Consideramos que estes feitos constitúen un ataque inaceptable non só contra a Sala NASA, contra os seus traballadores, contra os artistas e contra os espectadores, senón contra todo o sector cultural da cidade de Santiago de Compostela e, por extensión, contra a convivencia, a tolerancia e a liberdade de expresión.

Polo mantemento da biodiversidade cultural
Polo dereito a pensar distinto
Pola tolerancia
Pola liberdade de expresión

PERSOAS QUE PARTICIPARON E QUIXERON ASINAR CO SEU NOME E APELIDOS O ACTO RIDICULISTA

1. Xacobe Martínez Antelo – Músico
2. Ramón Bermejo – Músico
3. Manuel Gutiérrez – Músico
4. Max Gómez Parada – Músico
5. Pablo F. Sinde – Músico
6. Carlos Santiago – Escritor
7. Carlos S. Meixide – Xornalista
8. Tomás B. Lijó – Profesor
9. Roberto Ribao – Viticultor e fotógrafo
10. Pánchez – Deseñador
11. Suso Sanmartín – Humorista
12. Bruno Ruival – Gaiteiro
13. Fernando Chouzinho – Físico
14. Héctor López de Castro – Avogado
15. Jesús Rivera Armán – Administrativo
16. Esteban Yáñez – Artista
17. Gerardo Oz
18. Rubén Vidal – Deseñador gráfico
19. Alberto Casas – Músico
20. Luis González
21. Luis Blanco Arauxo
22. Iria Pinheiro – Actriz
23. Xoque Carvajal – Actor
24. Paula Buján López – Actriz
25. Cecilia Carballido – Produtora
26. Carlos Caetano Vizcaíno Fernández – Investigador teatral
27. Benito Pérez Santiago
28. Flora Agúndez Prieto – técnico agrícola
29. Roi Fernández Fernández – Comunicador audiovisual
30. Óscar Vázquez Arrojo – Fotógrafo
31. Borja Fernández Rodríguez – Actor
32. Nacho Fungueiriño Rey
33. Manuel Vicente Rodríguez
34. María Cheda Martínez
35. Cuca Márquez López
36. Chiqui Pereira – director teatro
37. Fran Villasenín Montoiro – Autónomo
38. Caridad Rodríguez Pazo – Publicista
39. Cristina Ferreirós Sánchez – Ilustradora infantil
40. Raquel López Veleiro – Profesora
41. Patricia Gamallo Lama – Profesora
42. Natalia Veiga Galindo – Estudante
43. Eva de la Torre Conde – Estudante
44. Eloi Alonso Freiría – Técnico Superior Informático
45. Marcos González Carvallido - actor
46. Alberto Mancía Vidal – Presidente Red de Teatros Alternativos
47. Miguel Ángel Lozano Colodrá – Gerente Red de Tetaros Alternativos
48. Nico Campos – músico
49. José Luis Sierra – Técnico de vídeo
50. Mª Jesús Mellado García – Cantante, actriz
51. Andrea López Álvarez – Maquetadora
52. Ana Álvárez Moreno – Médica
53. Xoan López Facal – Economista
54. Antón García Caamaño – Estudante de Bellas Artes
55. Graciela Paz Bermúdez – Investigadora
56. Claudia del Pino Martínez – Consultora de Turismo
57. Margarita Ledo Andión – Profesora USC
58. Rosa Franquet Calvet – Profesora
59. Petxo Idoyoga Arrospide – Profesor UPV/EHU
60. Emili Prado – Profesora UAB
61. Xosé Soengas – Profesor USC
62. Xosé Manuel Beiras Torado – Profesor USC
63. Aurora Pereira Carballo – Artista
64. Peter Condra – Profesor
65. Lia Cotón Molina – Operadora
66. Rodrigo Cuevas González – Músico
67. Amparo Jiménez Queso – Estudante
68. Melani Rodríguez Falcón – Estudante
69. Irene José Pereira – Estudante
70. Luis García Soutollo – Artista
71. Xiana Varela Castro – Estudante
72. Antía Fernández Cambeiro – Estudante
73. Tristán Ron Ferreirós – Estudante
74. Nerea Barros - Actriz
75. Mª Elisa Cambeiro Cives – Traballadora social
76. Mª Xesús Delgado Núñez – Bibliotecaria
77. Pedro Alonso Iglesias – Ecoloxista
78. Pilar González Rodríguez – Mestra
79. Rosa Santorum Paz – Profesora
80. Isaura Barciela Varela – Profesora
81. Diana Rey Martínez – Estudante
82. Purificación Cabido Pérez – Profesora
83. Montserrat Sánchez Mancebo – Profesora
84. Inma Rodríguez Villar – Mestra
85. Jorge Rey – Titiriteiro
86. Ángela Gamallo Plaza – Empregada de banca
87. Javi Martín – Bailarín
88. Iria Sobrado – Actriz
89. Carlos Neira – Director de teatro
90. Renata Otero – Pintora
91. Mercedes González Castro – Actriz
92. Julio Perugorría – Produtor
93. Sabela Rei – Estudante
94. Francisco Mato – Profesor
95. Rubén Torrado – Estudante
96. Concha Fernández – Profesora F.P.
97. Mª José Fernández – Informática
98. Iván Reimóndez
99. Jaione Camborda Coll
100. Antonio Castro Sanmartín
101. Diego López Leirós
102. Jorge Rúa Pérez – Actor
103. Marta Rodríguez Álvarez – Xornalista
104. Sole González Perez – Dentista
105. Mitto N. Carvalho – Carretilleiro
106. Jacq Cancela Abelenda – T.E.R.
107. Joseba Irazoa Rodríguez – Comercial
108. Xocas López – Xestor cultural
109. Marga Alborés – Profesora
110. Cristina Seijas Pérez – Comadrona
111. Jorge Duarte Vázquez – Arquitecto
112. Ramón Bazarra Maneiro – Estudante
113. Manuel Franco Paz – Pintor
114. Margarida García Marcos – Libreira
115. Gustavo Dacosta Vizoso – Estudante
116. Paco Rodríguez Añón
117. Tamara de la Fuente – Fotógrafa
118. Ricardo de Barreiro Calo – Actor
119. Begoña Cuquejo Suárez - Psicóloga
120. Paulina Fanes – Estudante de dirección
121. Estevo Creus Andrade – Psicólogo clínico
122. Larraitz Urruzola – Actriz
123. Francisco Cadaval Ayaso – Empresario
124. Ana Ramos Porto – Xornalista
125. Adrián Arcay Fernández – Deseñador gráfico
126. Yolanda Ferro Vázquez – Técnico de turismo
127. Manuela Antelo Lema – Profesora
128. Luis Mª Ulloa Guitián – Investigador USC
129. Fernando Vidal Collazo – Profesor
130. Seila Alvaré Samperio – Actriz
131. Olalla Tesouro Gómez – Actriz
132. Darío Fernández – Actor
133. Eladio Otero García – Enxeñeiro
134. Nuria González Rodríguez – Estudante
135. David Rodríguez Pérez – Enxeñeiro
136. Raúl García Candeiro – Autónomo
137. José Romero Botello – Historiador
138. Juan de Dios Rueda López – Artesán
139. Margarita Portela Barreiro – Auxiliar administraivo
140. Marta Portela Barreiro – Artesán
141. Ana Pintos Pérez – Fotógrafa
142. Sergio Lago Lamas – Animador sociocultural
143. Martiño Suárez Fraga – Xornalista
144. Isabel Sánchez Temprano – Estudante
145. María Rodinho Tomé – Administrativa
146. Esther Vila López – Enxeñeira técnico forestal
147. Lara Rozados Lorenzo – Xornalista
148. Natalia Outeiro Romay – Pallasa e actriz
149. Montse Triola – Directora e produtora
150. José Díaz García – Produtor audiovisual e teatral
151. Manuel Lago García – Pallaso e produtor de circo
152. Xabier García Mera – Músico
153. Alfonso Medina González – Pallaso
154. Manuela Antelo Lema – Profesora
155. Carmen Morell Muñoz – Psicóloga
156. José R. Alonso Álvarez – Empresario
157. Rebeca Mohedano Lira – Estudante
158. Cora Alonso Moreno – Estudante
159. Paula Lira de Souza – Socióloga
160. Xurxo Mariño – Profesor UDC
161. César Goldi – Actor
162. Vicente de Souza – Actor
163. Anabel Gago – Actriz
164. Lorena Conde Martínez – Actriz
165. Patricia A. Janeiro – Desempregada
166. Alfonso Zarauza – Cineasta
167. Mónica Fraga Gago – Artesá
168. Soledad Mato Fernández – Artesá
169. Javier González Abraldes – Músico
170. María José Prada Rodríguez – Arquitecta
171. Cristina Domínguez Dapena – Directora escena / directora CDG
172. César Abella Vázquez – Empresario
173. Xiana López Canaellas – Actriz
174. Jesús Francisco Varela Otero - avogado
175. Silvia Estefanía Bello Martínez – Maquilladora
176. Pablo Rega Ramos – Músico
177. Miguel Fernández Pérez – Xornalista
178. Mónica García Pérez – Actriz
179. Marta Pazos Antas – Actriz
180. Hugo Filipe Torres Bruno – Actor
181. Comba Campoy García – Actriz
182. Eva Álvarez Rey
183. Branca Novoneyra Rey – Bailarina
184. Pepa Yáñez Anllo – Actriz
185. Mª Xosé Rodríguez Bouzas – Actriz
186. Mara Varela Castro – Estudante
187. Manola Arias – Auxiliar de enfermería
188. Xan Guerra – Técnico
189. Alfredo Solla - Empregado de banca
190. Clara Carballo – Enfermeira
191. Gonzalo Lobato – Cociñeiro
192. Noa Díaz – Xestora cultural
193. Kalim González – Mestre
194. Martázul Busto – Profesora
195. Sara López Sierra – Teleoperadora
196. Sara Antelo Fernández – Camareira
197. Natividade Juncal Portas – Produtora
198. Miguel R. Pernas – Técnico de comunicación
199. Serxio Carreira – Educador social
200. Paula Bergantiños – Xornalista
201. Luisa González – Avogada
202. Marcos Maceira Eirís – Animador cultural
203. David Fernández Vieites – Técnico de son
204. Ramón Pinheiro Almuinha – Produtor artístico
205. Cecilia Perolio – Técnico audiovisual
206. Luis Martínez – Funcionario
207. Luis Caridad – Empresario
208. Teresa Díaz – Mestra
209. Carlos Martínez – Nutricionista
210. Sigrid Márquez Blanco – Traballadora social
211. “Sepi” Bazarra – Guionista e director audiovisual
212. Salma Olalla Azzam López – Realización audiovisual
213. Iván Mowe Patos
214. Anibal Louredo Fernández
215. Carmen Barreiro Villar – Desempregada
216. Isabel Villar Pérez – Xubilada
217. Catalina Villar Pérez – Xubilada
218. Dolores Vázquez Villar – Administrativa
219. Petena Villar Pérez – Xubilada
220. Arantza González Villar – Actriz
221. Paula Tenreiro Allegue - Consultora
222. Concepción Luisa Liñares Rodríguez - Limpadora
223. Iván Díaz Nespereira – Fotógrafo
224. Pela del Álamo – Técnico audiovisual
225. Marta Díaz Rodríguez – Tradutora
226. Uxía Pereiro Vaello – Bailarina
227. Enrique Otero Suárez – Empresario, Produtor audiviosual
228. Mauro Sanín Leira – Músico
229. Miguel Ángel Flores – Manager
230. Clara Gayo – Actriz
231. María Couto Feteira – Educadora social
232. Carmen Feteira Vázquez – Pensionista
233. Luis Gonçales Blasco – Profesor
234. María García Blanco – Mestra
235. Isaac Lourido Hermida – Investigador USC
236. Ana B. Triñanes Vidal – Xornalista
237. José Víctor Lrenzo Mosqueira – Actor
238. María Rodríguez Rodríguez – Mestra
239. Moldus Conde – Veterinaria
240. Xesús García – Enxeñeiro Técnico Agrícola
241. Laura Formoso – Filóloga
242. José Semedo – Actor
243. Lupe Fernández – Psicóloga
244. Carlos López – Hostelero
245. Henrique Gonçáles – Bolseiro
246. María Abelheira – Filóloga
247. Luz Castro – Informática
248. Xiana Iglesias Villaverde – Xornalista
249. Samuel Martín Vázquez – Estudante
250. Xesús Amado Reino – Funcionario
251. Luis A. Martínez Chorén – Empresario
252. Robert T. Matthews – Actor
253. J. Luis Rodríguez González – Malabarista
254. Víctor Arim – Fotógrafo
255. Yago Fernández – Sanidade
256. Denis Estévez Fernández – Artesán
257. Roberto Varela Vázquez – Estudante
258. Chema Arnaiz – Consultor
259. María Macía
260. Mercedes Porto
261. David Loira – Bailarín
262. Jackson Renner – Estudante
263. Daniel Asorey – Profesor
264. Ana María Fernández – Mestra
265. Rebeca Mariño Souto – Estudante
266. Mª Eulalia González Martínez – Estudante
267. Andrea Rico Adega – Educadora social
268. Carmen Blanco Romero – Traballadora social
269. María Rosendo Priego – Produtora teatral
270. Carolina Peres Peres – Filóloga
271. Jimmy Failde Delgado – Mestre
272. Marta Ortiz Ropero – Contacontos
273. Luis López González – Artista
274. Santiago Montero Fernández – Artista circense
275. Antonio Delgado Pérez – Artista circense
276. Susana Ramos Porto – Arquitecta
277. Antonio Ramiro – Condutor
278. Gael Herrera – Audiovisual
279. Lorena Souto – Filóloga
280. Darío Iglesias Feal – Farmacéutico
281. Xacobo Castro Tores – Técnico de luz
282. Gabriel Penabade Outeiro – Titiriteiro
283. Sandra Vilaseco Regueiro – Filóloga
284. Morinho Cavaleiro Domíngues – Mestra
285. Joám J. Castro Rodrígues
286. Martín Blanco Midón – Camioneiro
287. Marcos Iglesias Mera – Desempregado
288. Maribel García dos Anjos – Produción
289. Lázaro Duyos – Titiriteiro
290. Carlos Vázquez Rios – Informático
291. Fátima Barca Pino – Estudante
292. Adrián González Agúndez – Estudante
293. Vanessa González de la Fuente – Titiriteira
294. Olga Rula Fernández Blanco – Actriz
295. Rebeca Sevilla Muñiz – Psicóloga
296. José Expósito Alcocer – Empresario
297. Baltasar Iglesias Rendo – Estudante
298. Miguel Serran Pérez – Biólogo
299. José Ramón Pichel Campos – Enxeñeiro informático
300. Sherezade Berdají González – Actriz
301. Daniel Rodríguez Juncal – Técnico de iluminación
302. Fátima Norma Rodríguez Figueiras – Consultora
303. Juan Manuel Gianzo Gutiérrez – Estilista
304. Adriana Tubio Rodriguez – Admistrativa
305. Elena Valiño – Xornalista, camareira
306. Andrés Villasenín – Empresario
307. Miguel Cabaleiro Saco – Técnico de luz
308. Fidel Vázquez Díaz – iluminador
309. Ángel Lago García – Dj
310. Paula Castro Díaz – Eléctrica, técnica son
311. Xurxo Pinheiro Santos – Enxeñeiro de son
312. Noela Torres Treviño – Estudante, taquilleira
313. Marta Castro Zaera – Taquilleira
314. Miguel de Lira – Actor e produtor
315. Manuel Cortés Tallón – Actor e escritor
316. Patricia de Lorenzo González – Actriz e empresaria
317. Xesús Ron Pereiro – Actor, empresario e director artístico

Enviar comentario
Comentarios
4 de abril do 2009 04:49, por isaac-cordal

318. Isaac Cordal Quintáns.

Categorías
Isaac Cordal